Friday , February 28 2020
Home / slovenia / Cedevita Olimpija še naprej neporažena v regionalni league, v Stožicah 'padel' Partizan

Košarkarji Cedevite Olimpije so v tekmi 4. kroga league Aba premagali Partizan s 85:69. S 15 točkami sta bila prva strelca domačih Codi Miller-McIntyre in Marko Simonović, eno manj je zadel Andrija Stipanović, prek 10 točk sta vknjižila še Maik Zirbes (13) in Jaka Blažič (11). Zmaji ostajajo neporaženi v regionalni league. Do nove zmage so prišli tudi aktualni slovenski prvaki iz Kopra.

Slaven rimacPHOTO: Miro Majcen

V Areno Stožice je prišel beograjski Partizan, which implies that rog iri t rog:::::::::::::::::::::::::::: lig the IzbrancSlavena rimca pa so v regionalni league Aba dvoboj z Beograjčani začeli s tremi zmagami po treh tekmah, Partizan pa je imel dve. In pri teh je ostal, Olimpija pa je prav tako ostala neporažena. Večji del kick je bila v prednosti Olimpija, nekajkrat pa so povedli tudi gostje, saj je bila razlika, vš do same končnice, ves čas majhna. Tri točke prednosti za gostitelje je bilo po prvi četrtini, štiri po drugi in zgolj ena pred zadnjim delom igre. Na začetku druge minute četrte četrtine je Marko Simonović po runners žrte prednost povišal na štiri točke, z novo trojko pa v 35. minuti na šest (71:65). Sledila sta dva uspešna zaporedna napada, that sta ga zaključila Codi Miller-McIntyre of Maik Zirbesz zabijanjem za deset točk prednosti Olimpije (75:65). Po ukradeni žogi Eda Murićaje Miller-McIntyre povišal razliko na 77:65. Zirbes je nato zaključil dva napada domačih, that sredi predzadnje minute povedli za 15 točk (83:68) in dvoboj je bil odločen.

Edo MurićPHOTO: Miro Majcen

S 15 točkami sta bila prva strelca domačih Miller-McIntyre in Simonović, eno manj je zadelAndrija Stipanović, prek 10 točk sta vknjižila še of Zirbes (13) in Jaka Blažič (11th). Na drugi strani je dvomestno število točk zmogla le trojica na čelu z Nemanjo Gordićem (13).

Koprčani visoko ugnali Črnogorce

Jurica GolemacPHOTO: Damjan Žibert

Primorske so pred domačimi gledalci zabeležili tretjo zaporedno zmago v league Aba. Zadnja "žrtev" izbrance Jurice Golemca mornarja, za katere v tej season igra nekdanji slovenski reprezentant Mirza Begić. Primorci so tekmo začeli izvrstno, saj so hitro povedli s 14: 4. Vendar prednost tudi zapravili, saj so v deveti minuti vodili le še za dve točki, 30 sekund pred koncem prve četrtine pa je bilo 26:26. Dobro igro so igralci za Bara v Črni Gori tudi v drugih 10 min. Ko so povedli z 31:26, je koprska klop vzela minuto odmora, that prebiudil je ni posebej, saj je hitro vzela še drugo pri zaostanku 28:38. Nato so Primorci zaigrali bolje in se približali tekmecem, dobro minuto pred koncem polčasa povedli s 44:43, a na veliki odmor šli z zaostankom 47:46. Po slabih dveh minutah igre v drugem polčasu so Koprčani po košuAlena Hodžića spet povedli, nato pa počasi zagospodarili na parketu. Do the same tretje četrtine so si priigrali deset točk zaloge (74:64). To so do sredine zadnje četrtine povečali 15 točk, Mornar ni and našel načina, kako zmanjšati zaostanek in koprska Bonus je lahko začela slaviti nov uspeh. Prvi strelec kick je bil Lance Harris, ameriški košarkar Kopra je dal 22 točk.

Novomeščani brez možnosti v Podgorici
Košarkarj Krka boom should i na sa naprej gostovanj v Podgorica SPOMER the slab, saj so full of Prvić in zadnjič zmagal leta 2002 NATO pa po enajstkrat was izgubil the VRS. Krkaši, so that the prišli na gostovanje k budućnosti na krilih dveh zaporednih zmag, so se dobro lotili zanje težkega izziva. Sredi prve četrtine so še vodili, nato pa se znašli v zaostanku, that ga niso znali izničiti. Po prvih desetih minutah s bil bil bil 15:, s s s s 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: 15: Na veliki odmor so z zaostankom 16 točk, še nekoliko višji je bil po 30 minutah igre (61:41). 10 minutes of kicking and kicking vse vajeti v svojih rokah in sredi zadnje četrtine je že bilo jasno, da bosta dve točki ostali v Podgorici.