Thursday , February 27 2020
Home / slovakia / Tu nájdete všetko o novej Octavii. Je väčšia, má nové motory, nové technológie

Tu nájdete všetko o novej Octavii. Je väčšia, má nové motory, nové technológieŠkoda Octavia 2020

Nová Škoda Octavia prichádza. Automobilka týždeň pred premiérou zverejnila kompletné informácie.

Kľúčový model, najpopulárnejšia Škoda, už štvrtá generácia vávodobej histórii, celkovo 5.9 milóna kusov, rok 400 000 vyrobených áut. To je len pár prívlastkov a údajov, ktoré má toto auto v talóne. Prspešný príbeh by mal pokračovať ďalej. Niššie nájdete všetky údaje a novinky, ktorými značka vybavila tento model.

Predseda predstavenstva spoločnosti Škoda Auto:Octavia má pre značku Škoda veľký význam. Preto sme toto vozidlo vyvinuli úplne nové. Octavia všetkých dôb, ktorá je ešte priestrannejšia, praktickejšia a bezpečnejšia než kedykoľvek predtým. Nová generácia, ktorá prichádza práve v dobe 60. výročia, znamená veľký krok dopredu. Behom uplynulých 60 rokov sa Škoda Auto a tiež značky Škoda. Sombrero. "

V januári 2019 oslávil model Octavia 60. výročie zahájenia výroby. Prvé vozidlá tejto legendárnej modelovej zyšli z výrobnej linky v závode v Mladej Boleslavi na začiatku roku 1959. V polovici deväťdesiatych rokov potom na obľúbený compactný model nadviazala prvá novodobá generácia vozid. Octavia. Vonroby v roku 1959 bolo vyrobených viac než 6,5 milliónov vozidiel. V uplynulých rokoch Škoda Predalien to každoročn to približn to 400 000 vozidiel radi Octavia, Generac treaty to tohto kompaktného vozidl to vtedy približn tvoril to plot the celkových predajov značky Škoda. Octavia najpredávanejším vozidlom v Českej republike, Rakúsku, Švajčiarsku, Fínsku, Maďarsku, Poľsku, Srbsku a v Bielorusku. The model Octavia Combi. Takmer dve tretiny predaných vozidiel. Octavia Combi je tiež najpredávanejším combi v Európe a najobľúbenejším dovážaným vozidlom v Nemecku. Preto uvádza spoločnosť Škoda Auto na trh najnovšiu generáciu svojho bestselleru najprv vo verzii combi. Verzia liftback bude nasledovať that niekoľko týždňov neskôr.

Nový vzhľad vozidla, zväčšené rozmery

Nová Škoda Octavia friendly nový dizajn, tvorený novým predným nárazníkom a novými, ostro resanmi prednými svetlometmi. Porkoda Octavia Combi štvrtej generácie o 22 mm na 4 689 mm. Šírka narástla o 15 mm na 1 829. The liftback je o 19 mm väčšia, keď meria 4 689 mm, šírka narástla o 15 mm na 1 829 mm. Rázvor činí 2 686 mm. Pretiahnutú silhouette vozidla zvýrazňuje novo tvarovaný, plochý strešný nosič. Dizajn dopĺňajú kolesá s rozmerom do 19 palcov.

Octavia patri c vozidlám s najlepšou aerodynamikou na svete

Škoda Octavia, ale tvarové riešenie súčasne prispieva k výbornej aerodynamike. Verzia liftback vykazuje súčiniteľ odporu vzduchu cx od 0,24, karosérie model Octavia Combi dosahuje súčinitele odporu vzduchu cx od 0.26. Nová Octavia tak patri k vozidlám s najlepšou aerodynamikou na svete. Aerodynamické vlastnosti karosérie prispievajú k nízkym emisí CO2 a spotreby paliva.

Prvý model Octavia s full LED Matrix svetlometmi

LED technológiu modernú LED technology. Viznamnou novinkou ponúkanou vo vrcholnej verzii model Octavia sú fullLED Matrix svetlomety. Svetelný kužeľ sa v tomto prípade skladá z segment niekoľko nezávisle ovládaných segmentov. The camera s inteligentnou technológiou v čelnom skle rozpozná vozidlá idúce v protismere, ako aj v rovnakom smere, či osoby a objekty s reflexnými prvkami, a jednotlivé segmenty vypína, aby nedošlo k oslneniu. To umožňuje mať neustále rozsvietené diaľkové svetla a viznamne tak vosidlom of a priestorie predecessor vozidlom cloth toho, aby boli oslepení ostatní vodiči.

Vodiča víta animovaná funkcia Coming / Leaving Home, do korej sú zapojené aj full LED zadné svetla. Tie majú navyše dynamické smerové svetlá, ktoré sa objavujú vôbec po prvýkrát vo vozidla Škoda Octavia.

Nový koncept interiéru s veľkorysým priestorom

Nová Škoda Octavia ponúka ešte väčší vnútorný priestor, než na ktorý sú zákazníci zvyknutí. Priestor pred kolenami cestujúcich na zadných sedadlách narástol o 78 mm. The model Octavia Combi na 640 l, u verzie liftback na 600 l. Avplne nový je aj interiér vozidla Octavia. Nový, dvojramenný volant má ozdobnú lištu v chromovanom prevedení.

Multifunkčná verzia volantu ponúka ovládanie celkom 14 rôznych funkcií pomocou tlačidlo a nových otočných ovládačov v chromovanom prevedení.

Novice dizajn ma tiež stredová konzola, výplne dverí a prístrojová doska, ktorá je rozdelená do niekoľkých horizontálnych úrovní a spolu s contrastnou; Octavia ergonomické sedadlá, ktoré sú veľmi šetrné k chrbtu a ktoré ponúkajú na prianie vyhrievanie, masážnu funkciu a tiež funkciu ventilácie. Športové sedadlá, ktoré sú ponúkané na prianie, ThermoFlux. Nová Octavia ponúka na prianie tiež trojzónovú klimatizáciu Climatronic. Bezkľúčový systém otvárania KESSY je teraz možné použiť pre všetky štyri dvere.

Nová Octavia bude po uvedení na trh ponúkaná vo výbavových stupňoch Active, Ambition a Style. V priebehu roku 2020 Octavia SCOUT a športová Octavia RS.

Novinky: head-up displej a dva displeje vo veľkosti 10 "

Octavia je prvý model značky Škoda, ktorý ponúkne tzv. head-up Head-up displej zobrazuje dôležité informácie, ako napríklad rýchlosť alebo údaje z navigácie, priamo na čelnom skle v zornom poli vodiča. Odi odi iet iet bez iet iet iet iet iet iet iet bez bez ab ab ab ab ab ab ab ab ab ab ab ab ab ab ab ab ab ab ab ab ab ab ab

Infotainment systémy nového model Škoda Octavia ponúknu na želanie služby SmartLink + technológie smartfónu pomocou bezdrôtovej smartfónu pomocou bezdrôtovej smartfónu pomocou bezdrôtovej. Média alebo USB pamäťové disky je možné prepojiť s infotainment systémom priamo pomocou dvoch predných USB-C konektorov, celkovo m mže byť vo vozidle až päť USB-C konektorov. Na želanie je tiež v ponuke 230 V zásuvka vzadu. Sound System Canon, ktorý je ponúkaný na želanie. Skvelý zvuk zaisťuje akustický vyladený interiér a nový

Virtuálny Cockpit nového model Octavia abundant vylepšený. Virtuálneho Kokpitu má uhlopriečku 10 “. Obrazovka najnovšej generácie digitálneho Tiež jeho ovládanie je užívateľsky prívetivejšie. – Basic, Classic, Navigácia a Asistenčné systémy – a zobrazovaný obsah nastavovať ovládacími tlačidlami multifunkčného volantu. Novinkou je tiež možnosť zobraziť mapu navigácie v dvoch rôznych režimoch priblíženia na Virtuálnom Cockpit a dysplasia infotainment systému, ktorý ma uhlopriečku až 10 “. Pomocou integrovanej spodnej lišty v obrazovke infotainment systému je možné ovládať klimatizáciu. Pomocou novej dotykovej lišty pod displejom infotainment systému je možné jedným prstom ovládať hlasitosť a dvoma prstami približovať alebo odďaľovať mapu navigácie.

DSG so systémom shift-by-wire

DSG systémom shift-by-wire. Oct á DS DS DS DS DS DS DS DS DS DS DS DS DS Radenie prevodových stupňov tak neprebieha mechanicky, ale elektronicky. DSG sa tak v stredovej konzole vozidla Octavia nachádza nový ovládací modul s mal prepínačom, ktorým vodič volí režimy
R (spätný chod), N (neutrál) a D / S (štandardný režim Drive / športový režim), ako aj tlačidlo parkovacieho módu P.

Asist vyhýbania alebo Varovanie pri vystupovaní z vozidla

Štvrtá generácia model Octavia ponúka mnoho asistenčných systémov. Niektoré z nich sú vo vozidle značky Škoda použité vôbec po prvýkrát. Nový Asistent vyhýbania pomáha vodičovi miernym zásahom do riadenia v prípade hroziacej zrážky s chodcom, cyklistom alebo inim vozidlom a controlovanım vybočením vozidla tak pomáha predchádzať nehodám. Funkcia Varovanie pri vystupovaní z vozidla zobrazuje vodičovi pred otvorením dverí, keďsa zozadu blíži iné vozidlo alebo cyklista. Detekcia rukou kontroluje vozidlo, či má vodič permanentne ruky na volante, alebo vie zistiť v prípade zdravotnej indispozície, že vodič vozidlo neovláda. Emergency Assist vozidlo zastaviť.

Christian Strube, člen predstavenstva spoločnosti Škoda AUTO Technického vývoja hovorí: ,,Bezpečnosť našich vozidiel a cestujúcich, ale tiež ostatných vodičov má pre spoločnosť Škoda AUO najvyššiu prioritu. Najnovšie asistenčné systémy použité v štvrtej generácií model Octavia, medzi ktoré patrí Asistent Vyhýbania alebo Varovania pri vystupovaní z vozidla, posúvajú model Octavia na novú úroveň. Octavia je tak jedným z najbezpečnejších vozidiel vo svojej triede."

Modern motive, premièra pre mild-hybridné technológie

Nová Škoda Octavia TDI a TSI, modern, modern, modern, modern, modern, modern, modern, modern, modern, modern, modern. Ponuku naftových a benzinových motorov dopĺňa veľmi ekologický variant s pohonom na zemný plyn (CNG) a tiež verzia s plug-in hybridným pohonom. Škoda engine s
mild-hybrid U trojvalcového engine 1.0 TSI s vikonom 81 kW (110 k) a štvorvalcového engine 1,5 TSI s vikonom 110 kW (150 k) v kombinácií so sedemstupňovou automatickou prevodovkou storage battery. Je tak možné s úplne vypnutým spaľovacím motorom plachtiť, zhromažďovať energiu získanú rekuperáciou pri brzdení alebo naopak využiť krútiaci moment electromotor a zlepšiť tak možnosti spaľovacie motor tz. Booster. Engine jepodľa automobilky tiež pri štarte tichší a sprevádza ho menej vibrácií. Obsolete motory só tiež ponúkané vo variante diaper, techno, techno, a to v kombinácií so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. The motot of 1.5 TSI a tiež pri naftových motoroch vozidla Octavia je použitá novo vyvinutá prevodovka určená pre motory s vysokým krútiacim momentom. Engine 2.0 TSI s 140 kW (190 k) s pohon výhradne s pohonom všetkých kolies a sedemstupňovou automatickou prevodovkou DSG. Všetky motory TSI sú vybavené filtrom pevných častíc.

Plug-in hybridné hnacie ústrojenstvo v dvoch výkonnostných variantoch

Po model Škoda SUPERB iV, ktorý je prvým vozidlom značky Škoda s plug-in hybridným pohonom, ponúka spoločnosť Škoda Auto tiež nový model Octavia v Kombinácií s benzinovým motorom 1.4 TSI a dvchv dvvv dvchv . Vedľa varianty s celkovým systémovým vikonom 150 kW (204 k) je ešte plánovaná verzia so systémovým vikonom 180 kW (245 k). DSG of prevedenia budd vybavené šesťstupňovou automatickou prevodovkou.

Naftové motory novej generácie Evo vypúšťajú až o 80% menej oxidov dusíka

The spectrum od 85 kW (115 k) do 147 kW (200 k). Vıkonné, úsporné a veľmi ekologické motory TDI s objemom 2.0 l patria k novo vyvinutej generácií Evo. Motory sv vybavené filtrom častíc a tiež novou evolučnou radou úpravy výfukových plynov SCR. Twin Dosing dochádza k vstrekovaniu SCR catalyzátory, ktoré sú radené za sebou. In other words, there is a risk of oxidation (NOx) and porovnaní s predchádzajúcou generáciou motorov o približne 80%. Motory Evo tak maj technické predpoklady na to, aby spĺňali pruner emisnú norm Euro 6d. Varianty motorov s vikonom 110 kW (150 k) a 147 kW (200 k) s s na na želanie ponúkane s pohonom všetkých kolies.

G-TEC: Variant s pohonom na zemný plyn

Aj štvrtá generácia model Octavia bu de dostupná vo variante G-TEC s veľmi ekologickým motorom na zemný plyn. The emisie CO2 is 25% nižšie, ako pri prevádzke na benzín. Vozidlo tiež produkuje oveľa menej oxidov (NOx) a nevypúšťa žiadne sadze. The engine has a capacity of 1,5 TSI. Celková kapacita troch nádrží na zemný plyn je 17,7 kg. V prípade potreby je k dispozícii nádrž na benzín o object 9 l. Obe karosárske verzie vozidla Octavia G-TEC sú ponúkané so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou, alebo sedemstupňovou automatickou prevodovkou DSG.

Tri možnosti nastavenia podvozku a adaptívny podvozok DCC

Nová Škoda Octavia bude k dispozícií, okrem štandardného podvozku, tiež s ďalšími dvomi podvozkami. It is 15 mm znížený športový podvozok a podvozok v rámci package pre zlé cesty, ktorý zvyšuje svetlú výšku o 15 mm. In the case of DCC, the driver of the car is driving the car, and the driving mode is the driving mode. V prípade model plug-in s hybridným pohonom zostáva svetlá výška v kombinácií s DCC rovnaká. U ostatných verzií je znížená o 10 mm.

Simply Clever: Package pre spanie, Komfortné plniace hrdlo pre AdBlue, USB-C connector na stropnej konzole

Simply Clever avplne v duchu motta značky Škoda Octavia vysokú funkčnosť. Rad Simply Clever prvkov, typických pre značku Škoda, Octavia každodenné cestovanie. Po prvýkrát ponúka Octavia na želanie tzv. spací package, ktorý obsahuje dve veľké, komfortné hlavové opierky na zadných sedadlách a deku. Novinkou je tiež vylepšený, komfortný set sietí do batožinového priestoru, alebo automatické odistenie roletového krytu, ponúkané vo verzii combi. Multifunkčné vrecko pod krytom batožinového priestoru ponúka dodatočný úložný priestor. Detskú poistku zadných dverí možno ovládať elektricky. In this case, the pre-operative predných sedadiel maju cestujúci vzadu k dispozícii dve odkladacie vrecká pre mobilné telefóny. The USB-C connector is available. Novinkou je dodatočný usb-C konektor umiestnený na stropnej konzole nad vonkajším spätným zrkadlom, ktorý je ponúkaný na želanie. Typickým prvkom je dáždnik v odkladacej schránke vo dverách vodiča, kde je po novom tiež miesto pre metličku, ktorá je ponúkaná v rámci Škoda Originálneho príslušenstva. Integrovaný lievik v uzávere nádržky ostrekovača čelného Octavia. Ariažné zariadenie, ktoré je ponúkané na želanie, stačením tlačidla v batožinovom priestore. Novinkou je komfortné plniace hrdlo, ktoré umožňuje tankovanie adblue tiež pomocou pištole určenej pre nákladné automobily.


Source link