Saturday , February 22 2020
Home / slovakia / Drobov úrad Spoločnosť spájaná s Glváčom podľa kontroly tunelovala

Drobov úrad Spoločnosť spájaná s Glváčom podľa kontroly tunelovalaAkciovka si faktúrovala aj práce, ktoré vôbec neurobila.

Bratislavrad Bratislavského samosprávneho kraja, ktorý vedie Juraj Droba, vyplácal milóny eur za práce, ktoré neboli vôbec urobené.

Vyplýva to z kontroly, Aktuality.sk k dispozícii.

Peniaze inkasovala spoločnosť Regionálne cesty Bratislava, ktorá sa nedávno spomínala v súvislosti s komunikáciou odstupujúceho podpredsedu parliament Martina Glváča so súdeným Marianom Kočnerom.

Aryiary v lese

Spoločnosť Regionálne cesty Bratislava si vyžiadala peniaze napríklad za údajné natieranie čiar na cestách, pričom reálne sa nič neurobilo. Dokon si nevykonané úkony faktúrovali opakovane.

Z z z administr 37 7 7 7 7 7 7 7 pol 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 píše sa v správe z kontroly.

Išlo navyše napríklad he cesty vedúce cez lesy Malých Karpát.

Ie Niektoré cesty III. The norm of triedy nespĺňali ani šírky pre uvedený náter VDZ stredových deliacich čiar (norma STN 73 6110 – minimálna šírka jazdného pruhu 2.75 m) a „náter“ nebol sudden vidityľný. Išlo o cesty č. III / 1091 v úsekoch nad obcou Doľany po horáreň Zabité, nad obcou Sološnica v smere na obec Doľany, ako aj na ceste č. III / 1108 v sek seku nad obcou Borinka v smere na Košarisko, ist zistila control.

Kto rozhodol o preplatení?

V správe sa nespomína, kto za úrad Bratislavského samosprávnho kraja podpisoval úhrady za nevykonané práce. Podľa kontroly tým však zodpovedná osoba porušila zákon.

Ov Povinná osoba umožnila svojim konaním dodávateľovi získať bezdôvodné obohatenie. § 31 ods. U 31 31 31 31 31 31 31 31 31 31 31 31 31 31 31 One pin. g) zákona č. 523/2004 Z. z. he rozpočtových pravidlách verejnej a správy solutions that until there is a doplnení niektorých zákonov platno I znení, je podle ktorého porušením finančnej disciplíny umožneni to bezdôvodného obohateni to získaním finančného prospech z verejných prostriedkov, "natural autor správy z kontrolya.

Akciovka na cesty

Regionálne cesty Bratislava je akciová spoločnosť, ktorá vznikla v roku 2005 a po vzniku samosprávnych krajov prevzala v Bratislavskej župe starostlivosť o cesty II. a III. triedy.

V akciovke má podiel „eseročka“ RCBT, za ktorou podľa zverejnených informácií stoja ľudia s contactor na funkcionára Smeru-SD Martina Glváča.

Správou z controly by sa dnes malo zaoberať aj zastupiteľstvo Bratislavského samosprávneho kraja.

Stanovisko Drobovho úradu k výsledkom kontroly zisťujeme.

Ak sa Vám článok páčil, podporte nás.
Slobodné médiá a nezávislá žurnalistika Vám.


Source link