Friday , January 28 2022

Lakers re-tour, Timberwolves – Orange County Register[ad_1]

LOS ANGELES – The Lakers knew that they had to get better rebound in their rematches with the Timberwolves of Minnesota.

Maybe they didn't know how good they were.

After a livelihood of the Lakers back three times, Kyle Kuzma and Josh Hart's 114-110 prevailed, thanks to three free throws. Two of the attack rebounds came from Tyson Chandler, who played his first game for the Lakers (5-6) after he officially signed on Tuesday.

One and a half weeks ago in Minnesota, it was a far more extensive effort than the previous meeting. The Lakers, while allowing 20-point basket, hit the Timberwolves at just 33 per cent in a 43-point second half and reversed the rebound advantage. The team was the second win for a solid Western Conference team in the last three games, and the Lakers felt they were showing their potential.

Teknik direktör Luke Walton, “İkinci yarıda oynamamızın, olması gereken takımın harika bir örneği olduğunu düşündüm” dedi. “Ve biz bu mevsimde spurts ettik. Ama bu, durmaktan vazgeçip, savunmasıyla bir oyun kazanmaya güvenebilen bir takım. "

Lakers, bu sezon oyunlarını dramatik bir şekilde sürdürme alışkanlığı yarattı ve Çarşamba gecesi de trendi sürdürdü.

Lakers, Kuzma'nın 3'üncü bir işaretçisinden sonra son iki dakikada yediye geçti. Ancak sezonun bir zamanlar lig MVP'si olduğunu hatırlatmak için kullandığı Derrick Rose, 1-06'lık bir sayı ile marjı kesmek için arka arkaya 3-işaretçisini çaldı.

Bu, Lakers tarafından bir dizi garip atış teşebbüsüne yol açtı, ancak her biri geri tepti – ya rebound ya da Minnesota tarafından topu sınır dışı etti. Sonunda dokuz saniye kaldı, Kuzma faul yaptı ve iki serbest atıştan ilkini yaptı.

Sonraki sahipliğe, Rose başka bir 3-işaretçi temiz bir bakış var ama özledim.

Oyun, Lakers'ın Pazar günkü Toronto Raptors'a karşı kaybettiği kayıptan kurtulmasına yardımcı oldu. LeBron James Çarşamba günü sadece üç katına çıktı, 24 sayı, 10 ribaund ve dokuz asistle bitirdi, kariyerinin ilk zamanlarında tipik kıyafetlerinin bir parçası olan ama o zamandan beri daha az yaygın olan bir kafa bandı takarken.

Son gelişmelerden soyunma odasında herkes kadar memnun kalmıştı.

“Bu, tüm yıl boyunca 48 dakikaya kadar savunduğumuz en büyük şey” dedi. “Çok iyi bir takıma karşı yaptık.”

Minnesota (4-8) tarafından dokuz gün önce arkın üzerinden tırmandıktan sonra, rövani o konuda daha iyi gitmedi. Lakers (5-6), sadece ilk yarısında 10 3 sayılık basketden vazgeçti, daha küçük bir Wolves kadrosuna karşı mücadele etti ve Taj Gibson'ın çevresine doğru uzandı (3-3'ten 5'e 5).

[ad_2]
Source link