Tuesday , February 18 2020
Home / bulgaria / Рашфорд с два гола, Ман Юнайтед превзе "Стамфорд Бридж"

Рашфорд с два гола, Ман Юнайтед превзе "Стамфорд Бридж"

Маркъс Рашфорд прати Манчестър Юнайтед 1 / 4финал в турнира за купата на Лигата, след като реализира на два пъти и донесе 2: 1 на свед на свед на свед на свед на сведа на сведе на сведе на сведа на сведе на свед на свед на сведа на сведа на свед на свед.

Червените дяволи победиха Сините за втори път през сезона и спряха серията на лондончани от 7 поредни победи във всички турнири.

Сблъсъкът бе равностоен, но Рашфорд вкара от две статични положения, като вторият му гол бе наистина забележителен и така хората на Оле Гунар Солскяер записаха трети пореден успех във всички турнири.

В състава на Челси имаше 6 промени от победата над Бърнли, като авторът на хеттрик Кристиан Пулишич запази мястото си. Гостите обаче бяха доста солидни, като в състава имаше само 4 промени от сблъсъка с Норич, а Лингард, Дан Джеймс и Рашфорд старттака.

В началото добрите положения липсваха, въпреки че и двата тима се стараеха. Първата ситуация бе за гостите, след като в 13-ата минута Мактомини получи на добра позиция, но стреля неточно.

Юнайтед натисна и по-добрите действия на тима дадоха резултат, когато Дан Джеймс проби в наказателното поле, където бето рестополого не сток. Маркъс Рашфорд този път не даде шансове на Кабайеро и вкара, след като през уикенда пропусна от бялата точка срещу Норич.

В Следващите минути Сините така и не успяха да стигна до нещо опасно. Рашфорд стреля отново за гостите, но не затрудни вратаря на лондончани. До почивката пък не се случи нищо и паузата дойде при аванс за Юнайтед.

В началото на втората част Челси стигна добра ситуация и трябваше да изравни. Алонсо подаде от крилото по земя, а Хъдзън-Одой бе на няколко метра пред вратата;

Последваха претенции за дузпа за игра с ръка на Рохо, които обаче бяха подминати. Пулишич стреля неточно, за да се стигне все пак до заслуженото равенство. В 61-ата минута Батшуай недна топка и тръгна напред, а след като стигна до границата на наказателното поле стреля отлични и 1: 1.

73найтед обаче успя да се окопити и в 73-ата минута си върна аванса след страхотен гол. Маркъс Рашфорд стреля отлично от свободен удар от около матра и Кабайеро нямаше шанс да спаси.